Aktuality

news-img.png

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Slow fashion

nebo-li pomalá móda, která šetří přírodu

Oděvní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě. Dopad na životní prostředí začíná už v první fázi výroby, kterou je pěstování bavlny nebo výroba polyesteru z ropy a znečišťování pak pokračuje bělením a barvením materiálů, až po následné problémy kam s oblečením, když už dosloužilo...

 Marketingový tah prodejců je vyrobit co nejlevněji a prodat ho co nejvíce, oblečení už nemá za úkol sloužit několika generacím. Obchody proto téměř každý měsíc obměňují nabídku. To co bylo minulý měsíc módním hitem, mizí ze stojanů a je na věšáku se zbožím v akci.

.

.

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné"

Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu nebo jestli chcete česky v bazárku.

Nákup oblečení z druhé ruky není nic, za co by se měli lidé stydět. Nejen, že dáte věcem druhou šanci a pomůžete tím tak i přírodě, ale také ušetříte. Pokud se chcete vyhnout prohrabování košů a stojanů s nošeným oblečením, využijte možnosti nákupu oblečení z druhé ruky přes internet v internetovém bazárku.

Pomyslné zpomalení módního průmyslu je náročný a velmi zdlouhavý proces, ale každý z nás může být nápomocný....

Určitě už třídíte odpad, nakupujete regionální potraviny, pěstované v duchu bio.....udělejte další krůček a zapojte se do konceptu Slow fashion, pomalé módy.

Recyklací oblečení šetříte nejen svoji peněženku, ale také přírodu....


Zpět do obchodu
Detail
item item

Tapičkové body pro kluky nové

79 Kč

Velikost: 62

Detail

Aktuality

Expedice zásilek během Vánoc a svátků

03.12.2021

Vážené zákaznice, ve čtvrtek 22.12.2022 jsme zde letos naposledy a budeme až těsně před Silvestrem, ale pouze pracovníci na skladu a na dodání NOVINEK. Expedice a příprava zásilek, včetně pracovníků na telefonu a emailu proběhne až 02.01.2023

celý článek

Změny v osobním odběru HOLEŠOVICE

26.08.2019

Vážené zákaznice, osobní odběr v Holešovicích je stále ZDARMA. Od 1.9.2019 si ale nově objednávky budete moci vyzvednout již pouze jako celek a nevyhovující oblečky zaslat balíčkem přes pobočku jakékoliv Zásilkovny nebo donést opět zabalené jako balíček zpět na výdejní místo ( obchod Holešovice ) viz. Reklamace, vrácení zboží K zásilce vždy přiložíte vyplněný reklamační formulář který naleznete na naších stránkách, viz reklamace zboží. Zpětný svoz jak přes Zásilkovnu, tak i přes obchod je zpoplatněn 49,- které Vám budou odečteny z ceny zboží. Částku Vám poukážeme zpět na účet, který vyplníte do formuláře. K tomuto opatření musíme přistoupit jak z účetních tak logistických důvodů. Děkujeme za pochopení, kolektiv obchodu.

celý článek

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné" Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu

celý článek

Novinky na váš email